Ekonomi

Yatırımda ‘domino etkisi’ TÜGİAD ile başlıyor

TÜGİAD, Türk İş dünyası dernekleri tarafından kurulan Hollanda merkezli bir risk sermayesi yatırım fonu olan Domino Ventures ile yeni yollar açmıştır. Başkan Nilüfer Çevikel, fon sayesinde Türk girişimcilere stratejik ve sermaye desteği sağlanarak büyük getiriler elde edileceğini söyledi. Fonun ilk yatırımcısı Çevikel oldu.

Türkiye Genç Girişimciler Derneği (TÜGİAD) girişimcilik İnovasyon Komisyonu toplantısı ise İstanbul’da Smart Office Bulvar 216’da yapıldı. Başkan Nilüfer Çevikel ile TÜGİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kopuk’un da katıldığı toplantıda, Türkiye’de bir ilk olan Domino Ventures yatırım fonu hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Çok önemli bir çalışmaya öncülük ettiklerini vurgulayan Başkan Çevikel, “Girişimcilik konusu TÜGİAD markası altında devam ediyor. Yeni yollar açan ilk kişiler olmaktan gurur duyuyoruz.”

TÜGİAD’ın girişimcilik alanında öncü çalışmalara imza atmaya devam ettiğinin altını çizen Başkan Nilüfer Çevikel, zincire her gün yeni bir halkanın eklendiğini belirterek, “Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonumuz, TÜGİAD’ın omurga komisyonlarından biridir. komisyonlar her zaman öncü ve vizyonu belirleyen önemli faaliyetlere hayat verir. Girişimci kelimesi Türkiye’de henüz bilinmese de TÜGİAD bünyesinde Girişimcilik Komisyonu oluşturulmuştur. Bizim dönemimizde Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu başkanlığı yapmış, bu vizyona yeni bir halka katıyor ve genç Türk girişimcilere yatırımcı olarak nasıl pozisyon alınacağını tanıtıyor. Çalışmalarımız ivme kazanmaya devam edecek” dedi.

TÜGİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kopuk da Türkiye’de bir ilk olan Domino Ventures ile ilgili şunları söyledi: “Domino Ventures sayesinde ilk kez Türk girişimcilerin geniş katılımıyla bir yatırım fonu kurmaya karar verdik. TÜGİAD öncülüğünde Türk iş dernekleri tarafından kurulan, Hollanda merkezli, teknolojinin gücünden yararlanan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Türk girişimcilere sermaye ve stratejik destek sağlayarak yüksek yatırım getirisi sunan bir girişim sermayesi yatırım fonu olarak tanımlanabilir. 20 milyon avronun çoğu yurtdışından getirilecek.Projelere katılmaya istekli olduğunu görmek bizi daha da motive ediyor.Çalışmalara verdiği özel önem ve güçlü destek için Başkanımız Nilüfer Çevikel’e teşekkür etmek istiyorum. Komisyonumuzun.”

TÜGİAD Başkanı Çevikel, Türk girişimcilerin Domino Ventures ile destek alacağını söyledi. Nilüfer Çevikel, “Türk girişimcilere 20 milyon euro sermaye harcanacak. İnsana yatırımın önemine her zaman dikkat çekiyoruz. Şimdi Finans’a erişimde zorluk çeken girişimcilerin ruhu olacak bu fon sayesinde, Girişimcilere ve startup’lara yatırım yapacağız. Bu uygulama Türk girişimcilere kaynak sağlayacak. Hem yatırımcılar hem de girişimciler için çok önemli getirileri olacak” dedi.

Domino Ventures’ın tanıtımının ardından komite üyeleri, TUGIUP iş görüşmeleri çerçevesinde Sertifier CEO’su Arda Helvacılar, Inooster CEO’su Murat Yılmaz ve Yollando CEO’su Serdar Güvenkaya’dan başarılı üç girişimi hakkında bilgi aldı. – İSTANBUL

Ö

Ö

Ö

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu