Sağlık

Yıldırım’a modern aile sağlığı merkezi

Yıldırım’a modern aile sağlığı merkezi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Karapınar ilçesinde yapılacak Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Yıldırım’da modern aile sağlığı merkezi

BURSA – Bursa Büyükşehir BelediyesiKarapınar Mahallesi’nde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projelere imza atmak. Büyükşehir Belediyesisağlık yatırımlarını da yavaşlatmaz. Bu çalışmalar kapsamında Yıldırım Karapınar Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı. Büyükşehir belediyesi tarafından hayata geçirilecek merkez, Yıldırım belediyesi tarafından 480 metrekarelik alanda toplam 2 kat olarak tasarlandı. Aile Sağlığı Merkezinde 7 adet tıbbi muayene odası, 2 adet tıbbi müdahale odası, 3 adet gebelik izleme ve aile planlaması odası, 2 adet aşı ve çocuk izleme odası, eğitim ve toplantı odası, laboratuvar ve mutfak, tıbbi atık, kazan olarak gerekli diğerleri Tüm lokasyonlar bulunacak. 3 milyon TL’ye mal olacak merkezin 7 ay hizmet vermesi bekleniyor.

Karapınar ilçesinde düzenlenen yenilikçi törene Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Bursa Milletvekilleri Ahmet Kılıç ve Yıldırım Belediye Başkanı Atilla Ödünç, Yıldırım İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı, Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve mahalle sakinleri katıldı. Törende konuşan Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, sağlıklı şehirlerin sağlık ve esenlikle ilgili tüm kentsel ve çevresel konularda eşitsizliklerin azaltıldığı yerler olduğunu söyledi. Kentte yaşayan insanların beslenme, su, barınma, iş ve güvenlik gibi herkesin ulaşabileceği, herkese optimal düzeyde halk sağlığı ve sağlık hizmeti sunarak temel ihtiyaçlarının sağlıklı kentler olabileceğini vurgulayarak, Yıldız, “Sağlık denilince hepimizin aklına Kanuni Sultan Süleyman geliyor. Meşhur replikleri geliyor. Devlet gibi insanlar arasında saygın bir amaç yok, devlet dünyada nefes almak gibidir. Bursa’nın sağlıklı şehir imajını güçlendirmek ve insanımızın yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir inşa etmek için birçok projeye imza atıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kent sağlığı Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin yanı sıra sağlık sorununa da çözümler üretiyoruz. Bu kapsamda Karapınar ilçesinde büyük bir eksikliği giderecek olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temellerini atıyoruz. insanların sağlığı. Merkezin hayırlı olmasını diliyoruz. ım,” dedi.

Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Karapınar ilçesine destek veren ve her türlü hizmeti sağlayan büyükşehir belediyesine ve Yıldırım belediyesine teşekkür etti. Türkiye’nin bir sağlık başarı öyküsü yazdığını iddia eden Kılıç, şehirlerin en ücra noktalarına sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen büyükşehir belediyesine ve Yıldırım belediyesine teşekkür ederek, önümüzdeki süreçte Karapınar ilçesi başta olmak üzere tüm mahallelere gerekli hizmetlerin sunulacağını belirtti.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, sadece binaları yenilemekle kalmayıp, geleceğe güvenle bakan, barışçıl bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. İnsanların gündelik hayatını kolaylaştıran projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Yılmaz, “Karapınar ilçesine değer katmaya devam ediyoruz. Karapınar, kamu yatırımları ile ilçemizin gelişen mahallelerinin başında geliyor. Mevcut aile sağlığı merkezi yetersizdi. Büyükşehir. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın mahalle halkına hızlı bir şekilde verdiği söz, “Projenin tasarım çalışmalarına başladık. Tüm tesislerin tek merkezde toplandığı bir komplekse dönüştürüyoruz. YILMEK kurslarına market alanı, Patron, PTT Şube, Aile Sağlığı Merkezi ekliyoruz. Merkeze başarılar diliyorum” dedi.

Kaymakam Adem Yazıcı, sağlık olmadan hiçbir şeyin kıymetinin olmadığını, mevcut pandemi ile birlikte sağlık yatırımlarının öneminin bir kez daha anlaşıldığını söyledi. Yazıcı, Bursa’nın sağlık açısından ciddi bir altyapıya ve yatırıma sahip olduğunu belirterek, tesisin bölgeye hayırlı olmasını diledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, eski binanın restore edilerek vatandaşların hizmete açılmasında emeği geçen büyükşehir belediyesine ve Yıldırım belediyesine teşekkür etti. Son bir buçuk yılda sıhhi tesislerin öneminin daha iyi anlaşıldığını anlatan Yavuzyılmaz, Bursa Şehir Hastanesi’nin son dönemde önemli bir rol üstlendiğini kaydetti.

Karapınar Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakır, mahallenin yıllardır sıkıntılı bir hizmet aldığını belirterek, hizmet veren herkese vatandaşlar adına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol, Karapınar Aile Sağlığı Merkezi’nin temelini attı.

Bu arada törenin ardından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Yıldırım'da modern aile sağlığı merkezi
Yıldırım'da modern aile sağlığı merkezi
Yıldırım'da modern aile sağlığı merkezi
Yıldırım'da modern aile sağlığı merkezi

Kaynak: İhlas / Mehmet Şensöz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu