Ekonomi

Yıldırım’da fâhiş fiyata geçit yok

Yıldırım Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak ve güvenli alışverişi sağlamak için var gücüyle çalışıyor.

Yıldırım Belediyesi polis departmanı Ekipler vatandaşların sağlığını korumak ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak için var gücüyle çalışıyor.

İlçe genelinde faaliyet gösteren market, fırın ve iş yerlerinde incelemelerde bulunan emniyet ekipleri, ürün fiyatları ve hijyen koşullarını inceledi. Marketlerde yapılan denetimlerde koridor etiketlerinde yer alan ürünlerin fiyatları ile yazar kasa fiyatları karşılaştırılmıştır. 2021 yılında toplam 4.768 noktada denetim yapan ekipler, 3.356 kişiye yaptırım uyguladı. Polis ekipleri, şikayet ve incelemeler sonucunda gelen retlerin giderilmesi için 268 iş yeri, 23 market ve 1.121 bölgesel denetim formu düzenledi.

Polis ekiplerinin vatandaşların huzuru ve refahı için çalıştığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Aşırı fiyat artışlarını, gıda ve tüketim mallarının hijyenik koşullarını düzenli olarak kontrol ediyoruz. Ekiplerimiz market raflarını geziyor, ürünleri kontrol ediyor. etiketler, ağırlık eksiklikleri, fiyat artışları, departman fiyatı ve yazar kasa.” Fiyat farklılıklarını kontrol eder ve cari fiyatları kaydeder. Vatandaşlarımızın hayatlarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilmeleri için denetimlerimiz kesintisiz olarak devam edecek” dedi.

Yıldırım'da fahiş fiyatlarla çıkış yok
Yıldırım'da fahiş fiyatlara geçit yok

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu