Ekonomi

Yıldırım’da istihdam seferberliği – Haberler Ekonomi

Yıldırım’da seferberlik

BURS – Vatandaşların refah düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar yapmak Yıldırım Belediyesiiş arayanlarla işverenleri bir araya getirerek istihdama katkı sağlar.

Yıldırım Karanlık Servis Merkezi ile İş “Yılın Buluşması” programını düzenleyen Yıldırım Belediyesi, 12 tekstil firmasını iş arayan vatandaşlarla buluşturdu. Tekstil sektöründe yaklaşık 700 kişinin iş bulma fırsatı bulacağı programda usta makinist, modelci, kalıp tasarımcısı ve kalite kontrol gibi mavi yakalı personelin yanı sıra ön muhasebe gibi beyaz yakalı personel alımı yapılacak. , üretim amiri , üretim amiri.

İşsizliği azaltmak ve vatandaş istihdam etmek için Yıldırım’da çok zaman geçirdiklerini vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “Yıldırım belediyesi olarak iş arayan arkadaşlarımıza iş imkanı sunmak için çalışıyoruz. İş SeferberliğiProje ile hemşehrilerimizi işverenlerle buluşturup istihdam etmeleri için ilçemize getiriyoruz. Ayrıca Yıldırım Sosyal İnovasyon Merkezimizde ücretsiz teknik eğitimlerimize devam ediyoruz. Nitelikli ara eleman yetiştirilmesine destek olmak amacıyla, çıraklarımızı becerilerle donatıyor ve ardından kurumlarla yaptığımız işbirlikleri ile öğrencilerimizi işe yerleştiriyoruz.

Yıldırım Belediyesi 2021 yılında 4.489 kişiye istihdam sağlıyor.

2019 yılından bu yana işsizlik sorununa çözüm bulmak için çalışan Yıldırım İş Merkezi öncülüğünde 6.911 kişinin istihdam edildiğini ve 519 engellinin işe alındığını vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “37 bin 918 vatandaş başvuruda bulunurken, 2021 yılının ilk 8 ayında 4 bin 489 kişiye iş başvurusunda bulunduk. Ağustos’ta İş Merkezimize başvuran 5.121 kişiden 743’ünü Yıldırım belediyemiz aracılığıyla işe aldık, Yıldırım İş Merkezimiz yüzümüzü güldürdü. yüz binlerce hemşehrimiz. Devam edeceğiz” dedi.

Yıldırım'da seferberlik

Yıldırım'da seferberlik

Yıldırım'da seferberlik

Yıldırım'da seferberlikYıldırım'da seferberlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu