Gündem

Yüzlerce fanatik Yahudi’den Mescid-i Aksa’ya baskın

İsrail polis eşliğinde yüzlerce taraftar YahudiDoğu Kudüs’ün eski kentindeki Mescid-i Mescid, Sukkot Bayramı vesilesiyle işgal edildi. eksenBahçesine girdi.

Kudüs’teki İslami vakıfların yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisi korumasındaki 651 fanatik Yahudi’nin Mescid-i Aksa’nın güneybatısında bulunan El-Magaribe (Fas) kapısına girerek Harem’i bastığı belirtildi. ve Şerif.

İsrail polisi korumasındaki Yahudi grubun, Harem-i Şerif’in avlularını dolaştıktan sonra Mescid-i Aksa’yı terk ettiği iddia edildi.

Fanatik Yahudilerin baskınlarına öğleden sonra da devam etmesi bekleniyor.

20 Eylül’de başlayan ve İbrani takvimine göre 27 Eylül’de sona erecek olan Sukot Bayramı vesilesiyle fanatik Yahudiler, “Tapınak Tepesi” dedikleri Mescid-i Aksa’ya baskın çağrısında bulunuyor.

Yahudi fanatiklerin Harem-i Şerif’e bu tür baskınları bölgede tansiyonun yükselmesine neden oluyor.

Sukot’un başlangıcından bu yana binlerce fanatik Yahudi sabah ve öğleden sonra Mescid-i Aksa’nın avlularına girdi.

Kudüs İslami Vakıflar Otoritesinin egemenliği ihlal ediliyor

İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994’te imzalanan barış anlaşmasına göre Mescid-i Aksa, Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Hazretleri Bakanlığı’na bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin himayesinde bulunuyor.

Ancak 2003 yılından bu yana, Yahudiler, İsrail’in tek taraflı kararıyla, İdare’nin izni olmadan polis eşliğinde kutsal alana girdiler.

Bu kayıtları “egemen” olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar Vakfı, Müslüman egemenliğinin ihlal edildiğini iddia ediyor.

Yüzlerce fanatik Yahudi Mescid-i Aksa'yı işgal etti

Yüzlerce fanatik Yahudi Mescid-i Aksa'yı işgal etti

Yüzlerce fanatik Yahudi Mescid-i Aksa'yı işgal ettiYüzlerce fanatik Yahudi Mescid-i Aksa'yı işgal etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu