Magazin

Zeki Müren’li reklam olay yarattı! Tartışmalar büyüyor…

Oyuncu Çağlar Çorumlu, bir bankanın kredi kartının 20. yıl dönümü için çekilen reklam filminde ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’i canlandırdı.

oyuncu Çağlar Çorumlu“Sanat Güneşi” Zeki Mürenbir bankanın kredi Onu, kartın 20. yıl dönümü etkinlikleri için çekilen reklam filminde canlandırdı.

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve başarılı olduğu ‘Arif V 216’ filminde Zeki Müren’i canlandıran Çağlar Çorumlu, bu kez sosyal medyayı ikiye böldü.

Sanatçının anısına hakaret edildiğini iddia eden Zeki Müren’in takipçileri, reklamın bir an önce kaldırılmasını istedi. Twitter’da Çağlar Çorumlu’nun ‘trend teması’ hashtag’i altına yorum yapan sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı, reklamı başarılı bulduklarını belirtti.

Ayrıca bir reklamda oynadı.

Zeki Müren, komedyenlerin kendisini bir süre taklit etmesinin ardından şunları söyledi:

“Neden zahmet ediyorsun? Taklitler orijinali canlı tutar.” Nilgün Belgün ve Zafer Algöz, Art Güneşi’nin bu sözlerini hatırlayarak Çağlar Çorumlu’ya destek verdi.

Belgün, “Zeki Müren’in bu açıklaması kendisine saygısızlık mı etti bilmiyorum. İyi ki de bana onu hatırlatmış. Çağlar Çorumlu’yu da tebrik ederim, çok iyi oynamış. Taklitlerin aslını yaşattığını düşünüyorum. ” Zafer Algöz, Art Güneşi’nin hatırasının yaşatıldığını da belirterek, “Zeki Müren yaşasaydı ‘Tebrikler efendim’ derdim.

Geride bıraktığı kurumlara destek

Açıklamada banka, Zeki Müren’in hatırasına saygı duyduğunu, Türkiye Eğitim Vakfı’na ve sanatçının mirasının emanet edildiği Türkiye’nin önemli kurumlarından TSK Mehmetçik Vakfı’na destek vererek gösterdiğini belirtti.

“Hafızaya saygısızlık”

Sosyal medya kullanıcıları, Çağlar Çorumlu’nun Zeki Müren’i canlandırdığı reklam filmiyle ilgili şu yorumlara dikkat çekti:

Dark Angel: “Sanatçıya hakaret, küfür ve özen gösterilmediği sürece saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca reklamın sonunda gerekli cevap verildi. Beni çok mutlu etti.”

Emek Gönenç: “Ne zaman bir reklam çıksa aileye ‘Allah rahmet eylesin, çok iyi bir sanatçı’ diyoruz. İyi ki bize Sanat Güneşimizi hatırlattı.”

Barış Yarkadaş: “Zeki Müren’in anısına yapılmış bir saygısızlık. Bu saygısızlığı yapmayı bırakıp reklamları geri çekmeliyim. Zeki Müren’i oynayan Çağlar Çorumlu da bu saygısızlıkta etkili oldu. Mesele para değil. , Çorumlu…”

Melih Anık: “Reklam Zeki Müren’e saygısızlıktır. ‘Taklit aslını hatırlar’ sözünden vazgeçilemez.”

Hatta Benli: “Reklamı gülümseyerek gördüm.”

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu